PGE znów rozświetla Noc Muzeów!!!

W sobotę, 20 maja, w godzinach 18 a 22, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim czeka na pasjonatów nauki i dobrej zabawy. Na tę wyjątkową noc przygotowano wiele atrakcji. Część „naukową” przygotowuje Uniwersytet Jana Kochanowskiego – Wydział Matematyczno-Przyrodniczy.
„Noc Muzeów”, to wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników nauki i aktywnego spędzania czasu. Michał Piast – Dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu zapewnia, że wszyscy, którzy odwiedzą Centrum Nauki Leonardo da Vinci z całą pewnością nie będą zawiedzeni.  Tego wieczoru wrażeń nie zabraknie. Warsztaty naukowe zostaną poprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pracowników Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a dodatkową atrakcję zapewni główny sponsor „Nocy Muzeów” – PGE Obrót S.A. w postaci  pokazu laserów i animacji laserowych.
Podczas sobotniej imprezy w Centrum Nauki, Instytut Chemii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, będzie odkrywał „chemię od kuchni” poprzez kapuścianą tęczę, chemicznego kameleona, lawową lampę, kolorowy wir, lusterko w probówce czy zegar jodowy. Ciekawość pobudzą także efektowne eksperymenty z suchym lodem. Uczestnicy warsztatów „Poczuj chemię, dotknij chemię”, będą mogli przenieść zjawiska występujące w przyrodzie do laboratorium i lepiej  poznać chemię, która nie musi być trudna i nudna.
Pasjonaci biologii i medycyny będą mogli poczuć się jak prawdziwi lekarze, a to za sprawą kolejnego warsztatu pn. „Biosekcja serca wieprzowego”, którą wykonacie z fachową precyzją pod okiem doświadczonych profesjonalistów.
Kolejną atrakcją jest warsztat pn. „Inżynieria genetyczna w pigułce” organizowany przez Koło Naukowe biotechnologów "Mikroby" działające przy Zakładzie Mikrobiologii UJK w Kielcach. Warsztat, to niesamowita gratka dla amatorów-genetyków i okazja do zapoznania się z podstawami inżynierii genetycznej podczas izolacji DNA z materiału roślinnego.
Oczywiście, tak jak w przypadku poprzedniej edycji Nocy Muzeów, nie może zabraknąć Instytutu Fizyki. Na dachu Centrum Nauki znajdziecie lunetę, przystosowaną do obserwacji gwiazd i słońca. Miłośnicy fizyki i astronomii z całą pewnością z niecierpliwością będą czekać na jego zachód, który sobotę, 20 maja, w gminie Chęciny przewidziany jest na godzinę 20.28.
Po raz pierwszy w Centrum Nauki dzięki uprzejmości Instytutu Geografii zaprezentowany zostanie niezwykle atrakcyjny warsztat pn. „Jak powstają góry i doliny – w ziarnku piasku ukryte, 3D SHOW”. Udział w warsztacie z całą pewnością pozwoli Wam lepiej poznać Ziemię
i zachodzące w niej procesy.
Po naukowych doświadczeniach będzie można obejrzeć laserowe show, pokaz laserów przestrzennych i animacji laserowych. W trakcie całej imprezy będzie można wejść do wirtualnej rzeczywistości świata 3d zakładając specjalne okulary.
Na wszystkie atrakcje wstęp wolny. Organizatorem „Nocy Muzeów” w Podzamczu Chęcińskim jest Centrum Nauki Leonardo da Vinci i Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Partnerem imprezy jest PGE Obrót S.A.           

centruld                               

ZNAJDZIESZ NAS

chkt zamek

 

REKOMENDACJE

zamek

 

MPR BANER 690x381 px