Zobacz galerię zdjęć z desantu!

W czwartek 7 czerwca Antyterroryści z całej Polski desantowali się na teren zamku w Chęcinach. W sumie przez ostatnie 4 dni na terenie Regionu Świętokrzyskiego ponad 70 uczestników, w tym strażacy i żołnierze, doskonalili swoje umiejętności prowadząc działania zarówno na lądzie, w wodzie, jak i z policyjnego śmigłowca.

 

W tym ostatnim dniu każdy ćwiczył m.in. zjazd na linie osobistej z różnych wysokości, czy zjazd na linie desantowej tzw. szybkiej. Bardzo ważnym elementem tych działań był zjazd na celność, ponieważ obiektem, na którym ćwiczyli antyterroryści był nasz zamek, gdzie aby zjechać trzeba ogromnej precyzji i doświadczenia.

Szkolenie w całości związane było z ćwiczeniami wysokościowo - bojowymi zorganizowanymi przez kielecki Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji, rozpoczętymi we wtorek. Wtedy to przy użyciu policyjnego śmigłowca Mi-8 udostępnionego przez  Zarząd Lotnictwa Policji Komendy Głównej Policji, praktykowano zjazdy na linie osobistej i desantowej tzw. szybkiej z różnych wysokości. Środa upłynęła m.in. na desantowaniu osób na jednostki pływające, skokach do wody ze śmigłowca, zjazdach po linie, a także podejmowaniu ludzi z wody. Wszystko to miało miejsce na terenie zbiornika wodnego w Sukowie.

Inicjatorem zakończonego szkolenia są antyterroryści z Kielc, którzy poprzez jego przeprowadzenie, już po raz kolejny w ten sposób przyczynili się do podnoszenia kwalifikacji policjantów z całego kraju oraz wypracowywania metod wspólnego działania w sytuacjach, które mogą przytrafić się w życiu. Szkolenie zostało przygotowane zarówno pod względem wykonywanych przez antyterrorystów zadań, jak i właściwego zabezpieczenia. W miejscach ćwiczeń byli m.in. ratownicy medyczni Oddziału Prewencji Policji w Kielcach oraz zastęp straży pożarnej.

Źródło: www.swietokrzyska.policja.gov.pl

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

 

ZNAJDZIESZ NAS

ZAPRASZAMY DO:

 

LOGO CIT PNG 

REKOMENDACJE

zamek

MPR BANER 690x381 px

chkt zamek