Slider

MNÓSTWO POZYTYWNYCH EMOCJI TOWARZYSZYŁO TURYSTOM PODCZAS WEEKENDU WRAŻEŃ W CHĘCINACH!

To już kolejny weekend wrażeń w Chęcinach! Towarzyszyło nam ponad 5000 turystów!

Miniony weekend w Chęcinach mimo kapryśnej pogody był jak prawdziwa podróż w czasie. Wszystko zaczęło się w piątek od wydarzenia „Noc na zamku w Chęcinach”. W sobotę natomiast odbyła się kolejna edycja „Zwiedzania z Panem Wołodyjowskim po zmroku”, które to już od tamtego roku wpisuje się w repertuar Chęcińskich atrakcji . Ponadto w godzinach otwarcia Zamku Królewskiego w Chęcinach można było poznać sekrety średniowiecznych rozrywek, ale też bliżej zapoznać się z nie tak odległą historią.  Trzeba przyznać, że to był kolejny udany weekend niezapomnianych wrażeń.

Noc na Zamku w Chęcinach

To już druga w tym roku niezapomniana przygoda pod osłoną nocy w otoczeniu murów zabytkowej warowni.  „Noc na Zamku w Chęcinach” to wydarzenie, które naprawdę warto przeżyć osobiście.  Poza niezwykle interesującym programem, goście mają do swojej dyspozycji zwiedzanie Chęcińskiej warowni pod osłoną nocy, której towarzyszył magiczny klimat pokazu iluminacji świetlnej. Przenosząc się do czasów średniowiecznych mogliśmy wysłuchać przedstawioną w oryginalny sposób historię zamku, a  także legendy towarzyszące temu miejscu. Ponadto oprócz możliwości podziwiania pokazów tańców dawnych odbyła się ich nauka! Ale to nie wszystko! Obowiązkowym elementem są także wystrzały z artylerii zamkowych, które zachwyciły obecnych wprowadzając wyczuwające napięcie! Na rozładowanie emocji została przygotowana scenka tematyczna, która w historycznym akcencie rozbawiła zgromadzonych. Nie mogło również zabraknąć Białej Damy, która pojawiła się na murach Chęcińskiej warowni. W oddali obecnemu ognisku towarzyszyły także potyczki szlacheckie oraz gry i zabawy średniowieczne, które cieszą się niezwykłą popularnością wśród najmłodszych. Kolejna „Noc na Zamku w Chęcinach” już 23 lipca !

„Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku”

Równie niesamowite emocje towarzyszyły uczestnikom wydarzenia „Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku”, które po raz pierwszy odbyło się w ubiegłym roku i od tamtej pory cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem! Wieczór rozpoczął się o godz. 20:30 w urokliwiej kamienicy „Niemczówka” znajdującej się tuż obok rynku górnego w Chęcinach. Oprócz zwiedzania m.in. Muzealnej Izby Pana Wołodyjowskiego, które prowadził sam Pan Wołodyjowski, uczestnicy mogli dowiedzieć się wieku ciekawostek związanych z III cz. Trylogii Henryka Sienkiewicza. Nie mogło zabraknąć ulubionego przez uczestników wydarzenia punktu tj. – nocnego spaceru po chęcińskich uliczkach, gdzie kręcone były poszczególne kadry filmu, by ostatecznie w blasku pochodni wejść na Zamek Królewski w Chęcinach. Biała Dama również nie próżnowała ukazując się zgromadzonym na murach Chęcińskiej warowni. Wszyscy chętni mogli również zmierzyć się z Kozakiem – w walce na piankowe miecze. Wieczór pełen emocji zakończył się na Rynku Górnym w Chęcinach po zrobieniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Średniowieczne gry zamkowe

            To jednak nie wszystko! Zamek Królewski w Chęcinach wprowadził kolejną nową atrakcję, którą jest możliwość zrobienia zdjęcia na tronie samego króla! Ponadto zarówno w sobotę jak i w niedzielę, turyści mogli zobaczyć jak w średniowieczu umilano sobie czas zabawami. Nie mogło oczywiście zabraknąć pokazów tańców dawnych oraz wystrzałów z artylerii zamkowych, które zawsze wzbudzają niesamowite emocje. Pojawiło się również wiele gier i zabaw, w których zwiedzający z przyjemnością uczestniczyli! Przeciąganie liny stanowiło nie lada wyzwanie!

 

Aktualności

11 sierpień, 2022

Zamek rozbłyśnie w narodowych barwach - Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej –…

Żołnierze! Spotkał was ten zaszczyt, że pierwsi pójdziecie do Królestwa…
10 sierpień, 2022

Zaczarowany Weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach

Czary mary, hokus pokus! Zapraszamy! Już w najbliższy letni i…
08 sierpień, 2022

Zamkowe Dni Pszczół już za nami

Dziś obchodzimy Wielki Dzień Pszczół w Polsce. Jak ogromne znaczenie…
08 sierpień, 2022

„Podróżnik Europejski” także na Zamku Królewskim w Chęcinach oraz w Zabytkowej Kamienicy…

Dla wszystkich podróżników, tych małych i tych odrobinę starszych mamy…
08 sierpień, 2022

Remont średniowiecznych murów Zamku Królewskiego zbliża się ku końcowi

Już niebawem zakończą się prace renowacyjne w Zamku Królewskim w…
03 sierpień, 2022

Zamkowe Dni Pszczół na Zamku Królewskim w Chęcinach oraz zabytkowej kamienicy "Niemczówka"…

Z okazji przypadającego w najbliższy poniedziałek Wielkiego Dnia Pszczół, na…

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia