Slider

Długi Weekend Majowy na Zamku Królewskim w Chęcinach z rekordową liczbą turystów

To był wspaniały długi majowy weekend! Piękna, ciepła i słoneczna pogoda, cudowny wiosenny klimat budzącej się do życia przyrody i niezwykły charakter historycznej twierdzy chęcińskiej, a także moc atrakcji przyciągnęły tłumy turystów. Od 30 kwietnia do 3 maja zamek odwiedziło ponad 12 tysięcy zwiedzających. To rekord odkąd Zamek Królewski w Chęcinach został udostępniony po jego rewitalizacji.

Zamek Królewski w Chęcinach to już tradycyjnie jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w regionie świętokrzyskim. Swoim majestatem przyciąga rzesze turystów, którzy chętnie spędzają tu czas wolny delektując się urokiem przyrodniczym oraz historycznym zabytku. Tym razem gościliśmy rekordową liczbę zwiedzających, którzy przez miniony przedłużony weekend  mieli okazję korzystać z licznych atrakcji przegotowanych przez załogę obiektu.

Zaczęliśmy już w piątek, pierwszym w tym roku Nocnym Zwiedzaniem Zamku Królewskiego w Chęcinach, podczas którego podróżowaliśmy w czasie przy świetle pochodni i kolorowej iluminacji zamkowej odbijającej się w średniowiecznych murach warowni. Podczas Nocnego Zwiedzania Zamku turyści wraz ze znakomitym przewodnikiem zgłębiali jego historyczne tajemnice i mieli okazję osobiście spotkać się z duchem Białej Damy. Wydarzeniu towarzyszyły także gry i zabawy na dziedzińcu zamkowym, a chętni mogli spędzić czas w świetle płomieni ogniska.

W czasie weekendu majowego zamek przemierzał kat snujący opowieści dotyczące swojego fachu. Śmiałkowie, którzy spotkali Kata w Sali Tortur na Zamku, mieli niepowtarzalną okazję przekonać się, jak dawno temu wyglądało wymierzanie sprawiedliwości. Dzień Flagi oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja spędziliśmy wspólnie w duchu historii i patriotyzmu. Zwiedzających Zamek Królewski zachęcaliśmy do udziału w konkursie wiedzy historycznej, a uczestników nie brakowało. Całości wydarzeń towarzyszyły dzięki muzyki epokowej, pokazy tańców dawnych a także wystrzały z artylerii zamkowej. - Organizacja Długiego Weekendu majowego to także zaangażowanie i wytężona praca całego zespołu pracowników, za co serdecznie dziękuję – podkreśla Dyrektor Zamku Monika Majchrzyk

Dodatkowo przez cały długi weekend majowy dostępne były fantastyczne atrakcje dla najmłodszych w Zabytkowej kamienicy „Niemczówka” w Chęcinach. Dzieci wraz z całymi rodzinami wykonywały flagi, a także aktywnie zwiedzały obiekt i poszukiwały ukrytych puzzli, składających się na obraz Jana Matejki "Konstytucja 3 maja 1791 roku"

Długi Weekend Majowy na Zamku Królewskim w Chęcinach był także świetną okazją do wykonania pamiątkowych fotografii, zwłaszcza, że zza murów zamkowych oczom turystów ukazywał się zapierający dech w piersiach widok na miasto oraz okoliczne miejscowości w otoczeniu świeżej zieleni wiosennej, co z pewnością było nie lada atrakcją także dla pasjonatów fotografii. Wierzymy, że dla wszystkich był to weekend pełen wrażeń, a tak liczna obecność zwiedzających podczas świątecznych dni majowych z pewnością wróży bardzo owocny sezon turystyczny w tym roku.

Justyna Wolder-Miśta


Aktualności

12 maj, 2022

Średniowieczny kopista na Zamku czyli sekrety pisma dawnego

Opowieści średniowiecznego kopisty oraz próby pisania gęsim piórem już 14…
05 maj, 2022

Długi Weekend Majowy na Zamku Królewskim w Chęcinach z rekordową liczbą turystów

To był wspaniały długi majowy weekend! Piękna, ciepła i słoneczna…
02 maj, 2022

Witaj majowa jutrzenko! Świeć naszej polskiej krainie!

dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej…
02 maj, 2022

2 maja obchodzimy Święto Flagi

Chyba każde, nieco podrosłe polskie dziecko zna nasze barwy narodowe…

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia