Slider
Slider

Długi listopadowy weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach już za nami

Miniony weekend na Zamku Królewskim był wyjątkowy, biało – czerwony, niepodległościowy, ważny. Turyści razem z nami świętowali 104. Rocznicę odzyskania niepodległości, licznie odwiedzając Zamek oraz Zabytkową Kamienicę Niemczówkę w Chęcinach.

Mury naszej warowni, która całą swoją historią wpisuje się w nurt niepodległości i patriotyzmu, gościły ponad 3000 zwiedzających. Tym razem turyści mogli skorzystać z listopadowej usługi zwiedzania zamku z przewodnikiem w cenie biletu. W sobotę i niedzielę w określonych godzinach gromadziliśmy się przy zamkowej studni, skąd nasz przewodnik zabierał grupę z wielkim zaangażowaniem wprowadzając obecnych w tajniki historii chęcińskiej twierdzy. Przypominamy, że kolejna edycja zwiedzania z przewodnikiem już w najbliższy weekend.

Doskonałym uzupełnieniem wizyty na Zamku, były prelekcje, które odbywały się w Zabytkowej Kamienicy Niemczówce zatytułowane Ojcowie Niepodległości – bohaterowie 1918 r. Krótka lekcja historii, z której można było się dowiedzieć, wszystkiego co najważniejsze o wydarzeniach tamtego okresu,  również zgromadziła niemałą grupę zainteresowanych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie i zapraszamy do zwiedzania naszych wyjątkowych zabytków.

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia