Slider

Długi listopadowy weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach już za nami

Miniony weekend na Zamku Królewskim był wyjątkowy, biało – czerwony, niepodległościowy, ważny. Turyści razem z nami świętowali 104. Rocznicę odzyskania niepodległości, licznie odwiedzając Zamek oraz Zabytkową Kamienicę Niemczówkę w Chęcinach.

Mury naszej warowni, która całą swoją historią wpisuje się w nurt niepodległości i patriotyzmu, gościły ponad 3000 zwiedzających. Tym razem turyści mogli skorzystać z listopadowej usługi zwiedzania zamku z przewodnikiem w cenie biletu. W sobotę i niedzielę w określonych godzinach gromadziliśmy się przy zamkowej studni, skąd nasz przewodnik zabierał grupę z wielkim zaangażowaniem wprowadzając obecnych w tajniki historii chęcińskiej twierdzy. Przypominamy, że kolejna edycja zwiedzania z przewodnikiem już w najbliższy weekend.

Doskonałym uzupełnieniem wizyty na Zamku, były prelekcje, które odbywały się w Zabytkowej Kamienicy Niemczówce zatytułowane Ojcowie Niepodległości – bohaterowie 1918 r. Krótka lekcja historii, z której można było się dowiedzieć, wszystkiego co najważniejsze o wydarzeniach tamtego okresu,  również zgromadziła niemałą grupę zainteresowanych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie i zapraszamy do zwiedzania naszych wyjątkowych zabytków.

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Synagoga w Chęcinach

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia