Slider

Noc na Zamku w Chęcinach już 12 maja!

Funduszowa Noc na Zamku w Chęcinach w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

 

Magiczne chwile ponownie przed Wami! Zamek Królewski w Chęcinach wraz z Zabytkową kamienicą „Niemczówka” zapraszają na niezapomnianą przygodę pod osłoną nocy w otoczeniu murów zabytkowej warowni już w najbliższy piątek 12 maja! Tym razem dodatkowej wyjątkowości wydarzeniu dodaje fakt, że świętujemy razem z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich!

Noc na Zamku w Chęcinach to wydarzenie organizowane od ośmiu lat i cieszące się niesłabnącą popularnością. Pojawiają się na nim goście z całej Polski! Ta wyjątkowa i niecodzienna impreza cykliczna stale ubarwiona jest starannie dobranymi elementami artystycznymi. Uczestnicy wydarzenia mają okazję w oryginalny sposób przy dobrej zabawie poznać historię oraz legendy związane z warownią. Widowiskowy pokaz teatru ognia zapiera dech w piersiach, Biała Dama jest niesamowitą niespodzianką szczególnie dla dzieci, a humorystyczne scenki epokowe rozśmieszą nawet najbardziej zatroskanych! Pokaz tańców dawnych wprowadza w nastrój zadumy i zachwytu, a liczne gry i konkursy zachęcają do zabawy! Na koniec imprezy zapraszamy do wspólnego biesiadowania przy ognisku (własny prowiant mile widziany). Wydarzenie  kierowane jest głównie do rodzin z dziećmi, miłośników historii i legend, a także tych którzy w wyjątkowy i oryginalny sposób chcą zwiedzić zamek nocą i poznać jego historię.  W tym roku majowa Noc na Zamku w Chęcinach wpisuje się w obchody dziesięciolecia promocji funduszy europejskich w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. A Zamek Królewski w Chęcinach jest fantastycznym przykładem tego, jak środki europejskie pomogły w rewitalizacji obiektu, dzięki czemu zadbany zabytek może być zwiedzany przez setki tysięcy turystów rocznie.

Bilety wstępu na Noc Funduszową na Zamku w Chęcinach, ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, będzie można wygrać w konkursach, o których informacje będą dostępne na stronach internetowych i w mediach społecznościowych od poniedziałku 8 maja br.: 

https://www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl/wiadomosci/item/5116-noc-funduszowa-na-zamku-wygraj-bilety

https://www.zamek.checiny.pl/pl/aktualnosci

Noc na Zamku w Chęcinach została objęta patronatem przez Wojewodę Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Starostę Kieleckiego, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz otrzymała rekomendację Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Patronat medialny: TVP3 Kielce, Radio Kielce, Radio eM,  Echo Dnia oraz Radio Rekord Świętokrzyskie

Pozostałe edycje wydarzenia pn. "Noc na Zamku w Chęcinach" w 2023 roku odbędą się 30 czerwca oraz 11 sierpnia. Serdecznie zapraszamy! Ponieważ wydarzenie objęte jest rezerwacją miejsc, uprzejmie prosimy o zgłoszenia pod numerem telefonu 41 308 00 48 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Synagoga w Chęcinach

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia