Dwór w ogniu! Szwedzi u bram Zamku Królewskiego!

Już w ten weekend (10–11 maja 2025 r.) zapraszamy na wyjątkowe widowisko historyczne, które opanuje Chęciny i Podzamcze!

W ramach wydarzenia:
W sobotę Chęciny staną się tłem dramatycznych wydarzeń z czasów Potopu Szwedzkiego!
Na Rynku Górnym będzie można zobaczyć porwanie zakonnika, wkroczenie Szwedów i oficjalne otwarcie wydarzenia.
Następnie akcja przeniesie się na Zamek Królewski, gdzie rozegra się pełna napięcia bitwa o twierdzę – z walką wręcz, oblężeniem i zawieszeniem szwedzkiej flagi!

 W samych Chęcinach pojawi się wielu rekonstruktorów, którzy zadbają o klimat XVII wieku – stroje, broń, emocje i żywa historia na wyciągnięcie ręki!

 Równolegle wydarzenia i pokazy odbywać się będą na Podzamczu Chęcińskim, gdzie zorganizowano obóz wojskowy i dworski.

Wielki finał i oficjalne zakończenie wydarzenia odbędzie się w niedzielę, 11 maja – również w Podzamczu.

To wyjątkowy weekend z historią – zapraszamy całe rodziny!
Zanurz się w realiach XVII wieku i przeżyj to razem z nami!

 

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Synagoga w Chęcinach

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia