Noc na Zamku w Chęcinach z nową atrakcją!

W klimacie czasów średniowiecznych 250 uczestników Nocy na Zamku poznawało historię i tajemnice warowni Chęcińskiej! Druga edycja wydarzenia została wzbogacona o nową atrakcję cieszącą się niesamowitym zainteresowaniem!

Przygoda wyjątkowego zwiedzania zamku skąpanego nocą zaczęła się w piątek o godzinie 21:00. Uczestników powitano hucznym wystrzałem z hakownicy. Nasz przewodnik zapoznał wszystkich z ciekawostkami związanymi z warownią. Odbywały się pokazy i nauka tańców dawnych, przedstawiono zabawną scenkę tematyczną pn. „Burda”, a artylerzysta oddawał głośne i widowiskowe wystrzały z armat! Nuty grozy dodała Biała Dama spektakularnie pojawiając się na baszcie zamkowej! Niesamowity zachwyt wzbudził efektowny fire show! Na zamku górnym przeprowadzono konkursy i zabawy. Clue programu stanowiła nowa atrakcja ciesząca się niebywałym zainteresowaniem! Mowa o średniowiecznym kole fortuny. Podczas zabawy można było wygrać cenne nagrody!


Ponadto na wszystkich czekał smaczny poczęstunek i ognisko. Uczestnicy nie ukrywali swojego zachwytu! Na wydarzeniu pojawił się włodarz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski, który w wyjątkowy sposób powitał przybyłych gości życząc im przyjemnej zabawy oraz niezapomnianych wrażeń.


Najbliższa edycja odbędzie się już 5 lipca, kolejne wydarzenia 19 lipca, 16 i 30 sierpnia!

Zapraszamy do nocnego zwiedzania warowni!

 

Noc na zamku terminarz mini