Gdzie spędzić romantyczne Walentynki? Tylko na Zamku w Chęcinach!

Zachodzicie w głowę jaki prezent sprawić swojej drugiej połówce z okazji Walentynek? Wycieczka na Zamek Królewski w Chęcinach i spędzenie czasu w tak wyjątkowej i romantycznej scenerii zdecydowanie będzie doskonałym pomysłem. Aura chęcińskiej warowni sprzyja zakochanym!

baner walentynki na zamku

Niepowtarzalna magia chęcińskiej warowni

Zamek Królewski w Chęcinach przez wieki był świadkiem historycznych wydarzeń, ważnych zarówno dla kraju, jak i dla poszczególnych osób. To tu odbył się zwołany przez króla Władysława Łokietka pierwszy zjazd rycerstwa, okrzyknięty początkiem parlamentaryzmu w Polsce. Ale również to tu odbyło się też wiele oświadczyn, a nawet ślubów. I nie ma się co dziwić, bo sceneria Zamku Królewskiego w Chęcinach jest niezwykle romantyczna. - Jest to idealne miejsce do spędzenia Walentynek! – przekonuje Monika Majchrzyk, dyrektor Zamku.

- Iście romantyczny klimat średniowiecznej warowni kryje w sobie niepowtarzalną magię, a szczyt zamkowej baszty z niesamowitym widokiem to wspaniałe miejsce do wyznania uczucia, a nawet zaręczyn. Odwiedzający w tym dniu naszą warownię, dodatkowo będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w dedykowanej fotoramce - podkreśla.

Zamek z wieloma atrakcjami

Ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach od zawsze fascynowały licznych artystów oraz twórców literackich. Po kompleksowym odrestaurowaniu jeszcze bardziej zachwycają, a dla zakochanych mogą stanowić magiczne tło do spotkań oraz romantycznych spacerów - nadmienia Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski.

Jest tu moc atrakcji. Już sama droga wiodąca do zamku jest niezwykle urokliwa, niezależnie które z dwóch podejść wybierzemy. Z jednej strony idąc aleją napotykamy rzeźby możnowładców i królów. Z drugiej strony na szczyt góry zamkowej wprowadzą nas kamienne schody. Obie drogi mają oświetlenie, które w przepiękny sposób koresponduje z barwną iluminacją Zamku. Do środka warowni wejdziemy przez ogromne średniowieczne kute wrota. A wnętrze już tylko może oczarować. Mamy tu dwa dziedzińce, doposażony w ostatnim czasie o dziesięć chorągwi skarbiec, a nawet lapidarium z kamiennymi fragmentami zamku. Prawdziwą furorę robi fotel czarownicy, krzesło inkwizytora, koło fortuny, a także wóz taborowy. A kiedy dostaniemy się krętymi schodami na sam szczyt wież zamkowych, widok jaki rozpościera się przed oczami zapiera dosłownie dech.

Jakie jeszcze atrakcje oferuje Zamek Królewski w Chęcinach? Najlepiej przekonać się osobiście. A doskonałą okazją do tego mogą być Walentynki. Spędzone w tak romantycznej scenerii bez wątpienia zapadną w pamięci każdej zakochanej pary na długo.

Agnieszka Olech

walentynki na zamku 2020 p