Podsumowanie Tygodnia Wrażeń z okazji Dnia Dziecka !

Turyści dopisali podczas Tygodnia Wrażeń na Zamku Królewskim w Chęcinach

Ponad dziesięć tysięcy osób odwiedziło Zamek Królewski w Chęcinach w ramach Tygodnia Wrażeń zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Grozę siał Kat, bawił Stańczyk, a przepiękna pogoda rozpieszczała, zapewniając cudowne widoki ze szczytu Góry Zamkowej.

Zamek Królewski w Chęcinach jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych regionu świętokrzyskiego. Jego fantastyczne położenie na szczycie Góry Zamkowej dodaje mu majestatu i sprawia, że niemal każdy, kto przejeżdża czy przebywa w sąsiedztwie Chęcin, bardzo chętnie wstępuje w zamkowe progi.

W dniach od 1-go do 6-go czerwca mury chęcińskiej warowni gościły tysiące turystów. Moc atrakcji przygotowanych w ramach Tygodnia Wrażeń z okazji Dnia Dziecka, czekało każdego dnia zwłaszcza na najmłodszych. Gry i zabawy doprawione szczyptą historii cieszyły się ogromną popularnością. Już od progu zwiedzających witała obsługa w strojach z epoki. Klimat wzbogacał i pikanterii dodawał przechadzający się po zamkowych dziedzińcach groźny Kat,
a mroczne emocje studził i wszystkich bawił błazen Stańczyk. Zamek odwiedziły także małe księżniczki i dzielni rycerze. Młodzi wojownicy toczyli ze sobą pojedynki na miecze piankowe na oczach podziwiającej ich licznej publiczności. Dużą popularnością wśród zwiedzających cieszyła się gra terenowa z kodami QR, która poza wspaniałą zabawą, gwarantowała również dawkę informacji z historii Zamku. Wszystkim atrakcjom towarzyszyły pokazy tańców dawnych oraz huczne wystrzały z artylerii zamkowej.

Zamek Królewski przygotował także ciekawe atrakcje w Zabytkowej Kamienicy „Niemczówka”, której dziedziniec stał się miejscem, gdzie dzieci mogły aktywnie spędzić czas sprawdzając swoją celność w rzucie woreczkiem do tablicy z historycznymi monetami.  Były także kolorowanki i gra terenowa, a na najwytrwalszych czekały drobne upominki. Zainteresowanie wśród najmłodszych budziła wspaniała makieta Zamku Królewskiego
z okresu XVII wieku z miniaturowymi postaciami mieszkańców oraz zwierzątkami.

Tegoroczne wydarzenia towarzyszące świętowaniu Dnia Dziecka miały skromniejszy charakter niż zwykle, niemniej były wspaniale obchodzone w atmosferze historycznego klimatu i świetnej zabawy. Zamek Królewski odwiedziło ponad dziesięć tysięcy zwiedzających z różnych stron naszego kraju, co pokazuje, jak istotną rolę odgrywa on na mapie turystycznej nie tylko regionu, ale całej Polski.

 

Zamek Królewski w Chęcinach