Slider

Magiczny weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach już za nami

Ostatnia już w tym sezonie Noc na Zamku w Chęcinach za nami. Wspólnie z naszymi gośćmi przeżyliśmy cudowne chwile pełne pozytywnych wrażeń i emocjonujących doświadczeń. Licznie zgromadzeni turyści zostali wprowadzeni w świat bogatej historii warowni chęcińskiej, by, natchnieni duchem minionych wydarzeń, uczestniczyć w atrakcjach wieczoru. A tych nie brakowało. Po tym jak skutecznie rozbudziły nas huczne wystrzały z artylerii zamkowej, wszyscy podziwiali pokazy scenek epokowych oraz tańców dawnych. Na murach twierdzy obecnym ukazała się Biała Dama, a całości dopełnił jak zawsze niezawodny i bardzo widowiskowy teatr ognia.

Ostatnią Noc na Zamku w Chęcinach swoją obecnością uświetnił Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marcin Różycki, który w ciepłych słowach powitał uczestników, życząc im udanego wieczoru i dobrej zabawy. Warto dodać, że Polska Organizacja Turystyczna objęła wydarzenie Patronatem Honorowym.

Biała Dama nie poprzestała na wizycie podczas nocnych atrakcji. Dalej poszukiwała swojego zaginionego przez wiekami skarbu w murach warowni. Turyści mogli ją spotkać przez calutki weekend. Razem z Białą Damą dziedzińce zamkowe przemierzał Mroczny Rycerz troszkę „strasząc” i bawiąc jednocześnie. Zwiedzający mieli niepowtarzalną szansę zobaczyć obie owiane legendami zjawy w świetle dnia, a nawet zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

W ten kolejny bardzo udany weekend na Zamku w Chęcinach towarzyszyło nam ponad cztery tysiące pasjonatów naszych majestatycznych ruin.

Justyna Wolder-Miśta

Zamek Królewski w Chęcinach

Aktualności

23 wrzesień, 2021

Uroki jesieni na Zamku Królewskim w Chęcinach!

Rozpoczęła się jedna z najbarwniejszych pór roku. Układająca się w…
20 wrzesień, 2021

Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Zamku Królewskim w Chęcinach za nami!

            Od kilku lat Gmina…
20 wrzesień, 2021

Zmiana organizacji ruchu w Chęcinach!

TYMCZASOWA TRASA DOJAZDOWA DO ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W CHĘCINACH!    …
17 wrzesień, 2021

17 września 2021 r. przypada 82. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

  23 sierpnia 1939 r. nazistowskie Niemcy wraz z komunistycznym…

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia