Slider
Slider

2-3 października - Weekend seniora z kulturą!

 

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji dla wszystkich seniorów przygotowaliśmy fantastyczną niespodziankę! W ramach Weekendu kultury na Zamku Królewskim w Chęcinach, a także w Zabytkowej Kamienicy „Niemczówka” w dniach 2 oraz 3 października bilet wstępu dla seniorów do każdego z obiektów będzie kosztować tylko 1 zł/os.

Bilet wstępu zawiera nie tylko możliwość zwiedzenia ruin, ale także wejście na baszty widokowe, skąd rozpościera się piękna panorama, a przy dobrych warunkach atmosferycznych widać nawet wierzchołki Tatr! Możliwe jest także zwiedzanie obiektu z kodami QR czyli wirtualnym przewodnikiem, co uatrakcyjnia pobyt i ubogaca wiedzę historyczną.

Uzupełnieniem oferty Zamku Królewskiego jest „Niemczówka”, pochodząca z XVI wieku renesansowa kamienica, która oferuje turystom szeroki wachlarz atrakcji: Sień, wystawę replik militariów z okresu X-XVIII wieku, Salę Wielką z zabytkową belką stropową z XVII stulecia oraz klimatyczne podziemia. W ich wnętrzu podziwiać można eksponaty niedawno powstałej Muzealnej Izby „Pana Wołodyjowskiego”.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

243442718 1037463860399613 5986302667534012907 n

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia