Slider

Patriotyczny weekend listopadowy na Zamku Królewskim w Chęcinach

Miniony długi weekend, który rozpoczęło Narodowe Święto Niepodległości, w Gminie Chęciny upłynął w duchu patriotyzmu. 11 listopada w Kościele Parafialnym pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, a mieszkańcy oraz turyści mogli odpocząć, spacerując urokliwymi uliczkami Chęcin, wśród łopoczących na wietrze flag państwowych.

Na Zamku Królewskim w Chęcinach, miejscu przepełnionym ciekawą historią, także nie zabrakło zwiedzających, którzy w atmosferze szacunku do minionych wydarzeń, zwiedzali ruiny średniowiecznej warowni. Pomimo jesiennej aury, zamek odwiedziło blisko cztery tysiące turystów, którzy podziwiali  jego zabytkowe mury, świadka wielowiekowych dziejów Polski. Z okazji Święta Niepodległości, zarówno młodsi jak i starsi miłośnicy historii mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkich quizach oraz wygrać drobne upominki. Jak zawsze niekwestionowaną dodatkową atrakcją były zapierające dech w piersiach widoki na miasto i okolice w otoczeniu palety barw jesiennych.

Na wschodniej baszcie warowni chęcińskiej dumnie powiewała biało-czerwona flaga, a wieczorem zamek oświetlały barwy narodowe. Refleksyjny charakter Święta Niepodległości uzupełniały rozbrzmiewające w murach Zabytkowej kamienicy „Niemczówka” pieśni patriotyczne.

Aktualności

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia