Slider

Weekend Andrzejkowy na zamku w Chęcinach już za nami

 

To było piękne wydarzenie! W miniony weekend Zamek Królewski w Chęcinach pozwolił turystom poczuć się w klimacie iście andrzejkowym.  Jedna z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych regionu świętokrzyskiego, tym razem przybliżyła nam tradycję związaną z niegdysiejszymi obchodami  Andrzejek.

Na zamku na turystów czekała nie lada gratka. Przez dwa dni Guślarz ze swoją niezastąpioną asystentką prawili o ciekawych zwyczajach i wróżbach, a co odważniejsi mogli spojrzeć w przyszłość przez pryzmat magicznej kuli, wosku lanego przez dziurkę od klucza, a nawet przekonać się jaki stan cywilny jest im pisany.  Bardzo chętnie wybieraną atrakcją było… ciasteczko z wróżbą, a w nim moc pozytywnych przepowiedni. Dlatego też w fantastycznych nastrojach zwiedzający przemierzali historyczne dziedzińce Zamku Królewskiego, podziwiając ówczesny kunszt budowniczych, który sprawił, że twierdza przetrwała tyle wieków.

Prawdziwą perełką andrzejkowego weekendu okazało się Nocne zwiedzanie Zamku, po raz pierwszy zorganizowane w porze późnojesiennej. Zainteresowanie imprezą było ogromne, a dodatkowo wydarzeniu sprzyjały wyjątkowe warunki atmosferyczne, które pozwoliły na zgromadzenie licznej publiczności. Atmosferę podgrzewała wspaniała oprawa artystyczna w wykonaniu przewodników zamkowych oraz towarzyszących im asystentek wróżek. Turyści zwiedzali chęcińską warownię przy świetle pochodni, poznając jej niebanalne historyczne dzieje, by następnie posłuchać innej historii związanej z tradycjami andrzejkowymi. Także przygotowane wróżby i zabawy zamkowe wprowadziły obecnych w niezwykły magiczny nastrój wieczoru, a zwieńczeniem pobytu w zabytkowych murach było pojawienie się stałej bywalczyni obiektu, od wieków poszukującej swoich skarbów Białej Damy. Tym razem Biała Dama nie spacerowała po twierdzy samotnie. Towarzyszył jej bowiem Mroczny Rycerz od czasu do czasu pojawiający się na murach górnego dziedzińca.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz przedstawicielom świętokrzyskich mediów za włączenie się w fantastyczną oprawę andrzejkowego weekendu na Zamku Królewskim w Chęcinach i wierzymy, że zaskoczymy Was jeszcze nie jednym wydarzeniem. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej www.zamek.checiny.pl oraz mediów społecznościowych.

Justyna Wolder-Miśta

Zamek Królewski w Chęcinach

Aktualności

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia