Slider

Weekend wrażeń w Chęcinach!

Magiczne chwile ponownie przed Wami! Zamek Królewski w Chęcinach wraz z Zabytkową kamienicą „Niemczówka” zapraszają na niezapomniany Weekend Wrażeń, czyli przygodę pod osłoną nocy w otoczeniu murów zabytkowej warowni! A w dzień odkryjecie tajniki rzemiosł średniowiecznych.

Już w piątek 29 lipca zapraszamy na kolejną edycję „Nocy na Zamku w Chęcinach”, wyjątkowej i niecodziennej imprezy, ubarwionej starannie dobranymi elementami artystycznymi. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję w oryginalny sposób poznać historię oraz legendy związane z warownią oraz spotkać postać Białej Damy, ducha zachwycającego w szczególności najmłodszych turystów. W dobry nastrój wprowadzą obecnych humorystyczne scenki epokowe, a widowiskowy pokaz teatru ognia zapewni moc niesamowitych wrażeń. Chętnych zapraszamy do wspólnego biesiadowania przy ognisku przy dźwiękach muzyki dawnej (prowiant we własnym zakresie) oraz konkursów i zabaw z nagrodami. Wydarzenie  kierowane jest głównie do rodzin z dziećmi, miłośników historii i legend, a także tych którzy w wyjątkowy i oryginalny sposób chcą zwiedzić zamek nocą i poznać jego historię.  

Noc na Zamku w Chęcinach została objęta patronatem przez Wojewodę Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Starostę Kieleckiego, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz otrzymała rekomendację Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Patronat medialny: TVP3 Kielce, Radio Kielce, Radio eM oraz Echo Dnia, Radio Rekord Świętokrzyskie, Portal busko.com.pl, Portal Castles.today

W sobotę 30 lipca zapraszamy na kolejną wieczorną przygodę z Zamkiem Królewskim w tle. O godzinie 20:30 w Zabytkowej Kamienicy „Niemczówka” rozpocznie się „Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku” - impreza, w ramach której uczestnicy pod osłoną nocnego nieba, w blasku pochodni poznają historię ciekawych miejsc w Chęcinach związanych z nagrywaniem scen filmowych do „Pana Wołodyjowskiego” oraz serialu pt. ”Przygody Pana Michała”. Turyści wejdą także na Zamek Królewski w Chęcinach, gdzie na murach warowni pojawi się Biała Dama, duch poszukujący swoich klejnotów.

Ponieważ wydarzenia objęte są rezerwacją miejsc, uprzejmie prosimy o zgłoszenia pod numerem telefonu 41 308 00 48 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ponadto, cały najbliższy weekend 30 oraz 31 lipca turyści goszczący w murach naszej warowni, będą mieli okazję poznać najpopularniejsze zawody rzemieślnicze z czasów średniowiecza. Wiele z nich odeszło już dziś do lamusa, niemniej warto się im przyjrzeć i docenić dawny kunszt czeladników i ich mistrzów, a tym samym przenieść się w stare, dawne, barwne czasy.

Serdecznie zapraszamy!

Aktualności

11 sierpień, 2022

Zamek rozbłyśnie w narodowych barwach - Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej –…

Żołnierze! Spotkał was ten zaszczyt, że pierwsi pójdziecie do Królestwa…
10 sierpień, 2022

Zaczarowany Weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach

Czary mary, hokus pokus! Zapraszamy! Już w najbliższy letni i…
08 sierpień, 2022

Zamkowe Dni Pszczół już za nami

Dziś obchodzimy Wielki Dzień Pszczół w Polsce. Jak ogromne znaczenie…
08 sierpień, 2022

„Podróżnik Europejski” także na Zamku Królewskim w Chęcinach oraz w Zabytkowej Kamienicy…

Dla wszystkich podróżników, tych małych i tych odrobinę starszych mamy…
08 sierpień, 2022

Remont średniowiecznych murów Zamku Królewskiego zbliża się ku końcowi

Już niebawem zakończą się prace renowacyjne w Zamku Królewskim w…
03 sierpień, 2022

Zamkowe Dni Pszczół na Zamku Królewskim w Chęcinach oraz zabytkowej kamienicy "Niemczówka"…

Z okazji przypadającego w najbliższy poniedziałek Wielkiego Dnia Pszczół, na…

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia