Slider
Slider

„Podróżnik Europejski” także na Zamku Królewskim w Chęcinach oraz w Zabytkowej Kamienicy „Niemczówka”!

Dla wszystkich podróżników, tych małych i tych odrobinę starszych mamy fantastyczną wiadomość. Już od dziś rozpoczyna się bardzo ciekawa akcja turystyczna. Otóż w ramach zbliżających się tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich Urząd Marszałkowski w Kielcach przygotował dla dzieci i młodzieży unikatowy Paszport turystyczny.

W akcji „Podróżnik Europejski” biorą udział 24 fantastyczne miejsca w regionie świętokrzyskim, które łączy fakt, że skorzystały z unijnych dotacji i dzięki temu mogły się rozwijać i poszerzać swoją ofertę. Młodzi wędrowcy, zwiedzając, przy okazji mogą zbierać pieczątki, a taki Paszport z pewnością będzie świetną pamiątką z pobytu na Ziemi Świętokrzyskiej. Na mapie miejsc do odwiedzenia znajduje się również Zamek Królewski w Chęcinach.

Zatem, młody podróżniku! Zwiedzaj świętokrzyskie i zbieraj pieczątki w specjalnych paszportach turystycznych! Aby wziąć udział w zabawie należy odwiedzić przynajmniej pięć miejsc opisanych w paszporcie, zebrać 5 pieczątek (w paszporcie jest na to specjalne miejsce) i dostarczyć je osobiście do siedziby Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego (Kielce, ul. Sienkiewicza 63, piętro I, pokój 118, od pn. do pt., w godz. 8.00-14.00).

Dla pierwszych 100 osób, które w czasie trwania akcji, tj. od 08.08.2022r. do 09.10.2022r. dostarczą paszporty z pieczątkami, Urząd Marszałkowski przygotował zestawy upominków z logo DOFE.

Życzymy Wam wspaniałych przygód na szlaku i niesamowitych odkryć!

Zapraszamy do Chęcin na Zamek Królewski oraz do Zabytkowej Kamienicy „Niemczówka”! Tu też dostaniesz pieczątkę do swojego paszportu!

Szczegóły i Regulamin: https://www.swietokrzyskie.pro/zwiedzaj-swietokrzyskie-z-podroznikiem-europejskim/

Opracowanie: Zamek Królewski w Chęcinach

na podstawie materiałów

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Niemczówka

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny

wydarzenia

wydarzenia

spacer 360st

spacer wirtualny

partnerzy

partnerzy
deklaracja
dostępności
Kup Bilet
Wydarzenia